Nasze zajęcia

PROGRAM

Nasze zajęcia

Zajęcia tematyczne

Codziennie w naszym Żłobku odbywają się krótkie zajęcia dydaktyczne w trakcie których, dzieci poznają różne zagadnienia tematyczne związane z otaczającym ich światem, porami roku i świętami. Razem odkrywamy, uczymy się, śpiewamy piosenki.

Zajęcia plastyczne

Wprowadzamy dzieci w świat aktywności plastycznej poprzez malowanie dłońmi oraz palcami. Korzystamy z Metody Malowania Dziesięcioma Palcami (Finger Painting) Ruth Faison Shaw, której istotą jest możliwość swobodnej ekspresji twórczej dzieci, bez względu na ich umiejętności plastyczne.

Zajęcia sensoryczne

Stymulowanie zmysłów jest istotą prawidłowego rozwoju mózgu dziecka oraz jego układu nerwowego. Dlatego tak ważne jest dla nas kształtowanie integracji sensorycznej naszych podopiecznych. Dzięki zabawom sensorycznym pozwalamy im na odbieranie wrażeń sensorycznych wszystkimi zmysłami.


Bajkoterapia

Terapia przez czytanie bajek oraz wzbogacanie wiedzy dziecka o sobie i świecie. Codzienne czytanie pozwala wprowadzić Maluszki w magiczny świat literatury dziecięcej. Jej stosowanie to także doskonała metoda relaksacyjna.

Gimnastyka dla Smyka

W zdrowym ciele, zdrowy duch! Zabawy ruchowe, gimnastyka oraz spacery i aktywności na świeżym powietrzu to w naszym Żłobku codzienność. Zapobiegamy powstawaniu wad postawy i uczymy przyjmowania prawidłowych nawyków, nie zapominając o zabawie.

Zajęcia terapeutyczne

Do działań terapeutycznych wykorzystujemy Magiczny Dywan, czyli multimedialne urządzenie projekcyjne, które za pomocą obrazów, tekstów, animacji i muzyki tworzy interaktywną podłogę, którą dzieci obsługują za pomocą ruchów rąk i nóg.


Zajęcia przyrodniczo-ekologiczne

Wierzymy, że zdobywanie wiedzy o świecie poprzez obserwację i doświadczanie przyrody zapewnia  wszechstronny rozwój dziecka, tworząc tym samym warunki sprzyjające jego twórczej i samodzielnej aktywności.

Ćwiczenia buzi i języka

Zabawy usprawniające narządy mowy przygotowują dzieci do prawidłowego mówienia. Ćwiczenia słuchowe i oddechowe, bajki artykulacyjne, zabawy paluszkowe pozwalają uatrakcyjnić wielokrotne powtarzanie tych samych ruchów języka i warg, które dla dzieci mogą wydawać się nużące.

Zajęcia edukacji zdrowotnej

Kształtowanie nawyków higienicznych i zdrowotnych odbywa się w naszym Żłobku podczas codziennej nauki samodzielności i samoobsługi: w trakcie mycia rąk przed posiłkami, korzystania z nocnika lub toalety, czy w trakcie spożywania zdrowych posiłków.


Zabawy z językiem angielskim

Nauka języka angielskiego odbywa się w naszym Żłobku w formie zabawy. Korzystamy z uniwersalnego kursu nauki języka angielskiego dla przedszkoli i żłobków Baby Beetles.

Zabawy manipulacyjne

Zajęcia manipulacyjno-konstrukcyjne rozwijają przede wszystkim motorykę małą dziecka, ale także kształtują i rozwijają jego wyobraźnię. Dlatego codziennie budujemy z klocków, układamy drewniane układanki i puzzle.

Zajęcia z chustą animacyjną

Zabawy z użyciem kolorowej chusty animacyjnej pomagają w kształtowaniu integracji i współpracy naszych Maluszków. Wpływają na wyzwalanie w nich odwagi i pozytywnych emocji.Zajęcia dodatkowe

Rytmika

Zajęcia umuzykalniające mają na celu rozwój wrażliwości muzycznej oraz słuchowej dzieci, ale także wyzwalają dziecięcą emocję i wyobraźnię. Na rytmice śpiewamy piosenki i tańczymy, wykonujemy ćwiczenia rytmiczne, poznajemy świat instrumentów, a nawet samodzielnie wydobywamy z nich dźwięki.

Dogoterapia

Zabawy z czworonożnym przyjacielem działają na dzieci motywująco, dyscyplinująco i uspokajająco. Nie tylko uczą jak postępować w kontakcie ze zwierzęciem, ale także przełamują lęki, sprawiają, ze dzieci stają się bardziej otwarte. A przede wszystkim sprawiają nam wiele radości!

Zajęcia logopedyczne

Zajęcia z wykwalifikowanym logopedą obejmują wielopłaszczyznowe działania mające na celu rozwinięcie umiejętności językowych, motorycznych i myślowych dzieci. Pozwalają także na zapobieganie powstawaniu zaburzeń mowy.
PROGRAM

Plan dnia

Grupa Czyżyków (od 6 miesiąca do ok. 18 miesiąca)

Ramowy plan dnia naszych najmłodszych dzieci zorganizowany jest według ich indywidualnych potrzeb oraz dostosowany do ich własnego rytmu. Zapewniamy im tym samym warunki sprzyjające do prawidłowego rozwoju psychoruchowego.

W codziennym planie uwzględniamy m.in.:
- zabiegi pielęgnacyjne i higieniczne
- posiłki
- drzemki
- zabawy edukacyjne, manipulacyjne
- zabawy wspierające rozwój ruchowy, w tym naukę raczkowania i chodzenia
- zajęcia relaksacyjne, wyciszające
Grupa Jemiołuszek (od ok. 18 miesiąca do 3 lat)

7:00-8:20 Przychodzenie dzieci do żłobka, możliwość konsultacji rodziców z wychowawcą
8:20-8:40 Przygotowanie do śniadania – czynności higieniczne
8:40-9:00 Śniadanie
9:00- 9:20 Toaleta – czynności pielęgnacyjne, nauka korzystania z nocnika
9:20-9:30 „Przywitajmy się piosenką…” – wspólne przywitanie się dzieci z wychowawcą
9:30-10:00 Zajęcia dydaktyczne/zajęcia dodatkowe
10:00-10:15 Drugie śniadanie
10:15-10:40 Zajęcia ruchowe, muzyczno-ruchowe/spacer, zabawy na świeżym powietrzu
10:40-11:00 Czynności higieniczne i pielęgnacyjne, nauka korzystania z nocnika
11:00-11:20 Obiad – zupa
11:20-13:20 Leżakowanie
13:20-13:40 Obiad – drugie danie
13:40-14:00 Czynności pielęgnacyjne, nauka korzystania z nocnika
14:00-15:00 Zajęcia relaksacyjne/spacer, zabawy na świeżym powietrzu
15:00-15:20 Przygotowanie do podwieczorku – czynności higieniczne
15:20-15:40 Podwieczorek
15:40-17:30 Zabawy swobodne, oczekiwanie dzieci na rodziców

Plan dnia może ulec zmianie, gdyż jest dostosowywany do bieżącej kondycji fizycznej, intelektualnej oraz emocjonalnej dzieci.