Rekrutacja

Rekrutacja

Dokumenty rekrutacyjne:
- Umowa
- Karta informacyjna o dziecku
- Karta zgłoszeniowa dziecka do żłobka
- Upoważnienie do działania w nagłych przypadkach
- Regulamin Żłobka Mali Przyrodnicy
- Statut Niepublicznego Żłobka Mali Przyrodnicy
- RODO

Wszelkie pytania dotyczące rekrutacji prosimy kierować pod adres mailowy: biuro@zlobekmaliprzyrodnicy.pl lub telefonicznie: 602 117 101.

Wyprawka

  • Zestaw pościeli: poduszka, kołdra/kocyk, prześcieradło (najlepiej z gumką wym. 140 x 70 cm). Za pranie pościeli odpowiedzialni są rodzice.
  • Podkłady higieniczne (jeżeli dziecko śpi bez pieluchy).
  • Ulubiona przytulanka/pieluszka do spania.
  • Smoczek (jeżeli dziecko używa).
  • Kapcie lub skarpetki antypoślizgowe dla najmłodszych dzieci.
  • Dwa komplety ubrań na zmianę.
  • Pieluchy jednorazowe (ok. 5 sztuk dziennie).
  • Chusteczki nawilżane (2 opakowania na miesiąc).
  • Krem przeciw odparzeniom.
  • Butelka, bidon lub kubek niekapek.

Wszystkie elementy wyprawki powinny być podpisane na opakowaniach i metkach.

Podstawowe informacje

Adaptacja

Wkraczanie Maluszka w świat żłobka oznacza dla niego przede wszystkim rozstanie z rodzicami i zmianę dotychczasowego otoczenia, w którym czuł się bezpiecznie. Dlatego tak istotne w procesie adaptacji jest pozytywne nastawienie mamy i taty oraz zaufanie do naszej placówki, że dołożymy wszelkich starań, aby te trudne, pierwsze chwile spędzone w żłobku przebiegały dla ich dziecka w sposób możliwie spokojny.

Pierwszego dnia adaptacji dziecko przebywa z nami w obecności mamy lub taty, poznaje środowisko żłobka, obserwuje rówieśników. Zachęcamy Maluszka wraz z rodzicem do udziału w zabawach integracyjnych, aby nowo poznane otoczenie w świadomości dziecka stało się miejscem pełnym radości i zabawy oraz w którym poczuje się bezpiecznie.

Kolejnego dnia dążymy do tego, aby dziecko przez krótki okres czasu (maksymalnie do godziny) zostało z nami bez rodzica. Mama lub tata mogą wtedy przebywać na terenie żłobka, aby w razie potrzeby do nas dołączyć. Przez kolejne dni staramy się wydłużać czas pobytu w żłobku, mając na uwadze indywidualne podejście do potrzeb dziecka jak i rodziców. Proponujemy, żeby przez pierwszy tydzień dziecko pozostawało w żłobku do południa i było odbierane przed leżakowaniem.

Należy pamiętać, że jedne dzieci przechodzą przez proces adaptacji szybciej, u innych trwa to znacznie dłużej. Dzieci tak jak i my mają prawo do wyrażania swoich emocji. Do płaczu, który jest reakcją na zmianę, rozstanie z rodzicami. Dlatego do każdego naszego Maluszka podchodzimy ze szczególną troską i zrozumieniem. Wierzymy, że nasz żłobek będzie dla niego przyjaznym miejscem, w którym razem będziemy odkrywać świat!